Najnowsza powieść Jeffreya Archera – “Nic bez ryzyka”

Wszyscy wielbiciele twórczości Jeffreya Archera, a także postaci stworzonej pierwotnie przez Harry’ego Cliftona Williama Warwicka mogą zacząć zacierać ręce z zadowoleniem. Najnowsza książka słynnego na całym świecie pisarza, autora takich dzieł jak “Co do grosza”, czy “Kane i Abel”, to pierwszy tom nadchodzącego cyklu powieściowego o losach aspirującego detektywa oraz jego walce z nadchodzącymi, coraz bardziej wymagającymi wyzwaniami – zarówno na polu zawodowym, jak i osobistym. Nic bez ryzyka (https://www.taniaksiazka.pl/nic-bez-ryzyka-jeffrey-archer-p-1423278.html) to doskonała pozycja zarówno dla fanów Archera, jak i tych, którzy nie są zaznajomieni z jego twórczością, ale jednocześnie kochają dobrze napisane, trzymające w napięciu powieści kryminalne. Gwarantujemy, że książka “Nic bez ryzyka” wciągnie od pierwszych stron i nie pozwoli się od siebie oderwać do samego jej końca.

“Nic bez ryzyka” – opowieść o detektywie

William Warwick, znany niektórym z powieści Harry’ego Cliftona, powraca na karty książki jako samodzielna, pełnowymiarowa postać. Fabuła “Nic bez ryzyka” Jeffreya Archera obraca się wokół jego losów, kiedy zmęczony presją i oczekiwaniami swojego ojca wobec jego dalszej przyszłości, postanawia w końcu pójść własną ścieżką. Powszechnie szanowany ojciec Williama, adwokat i człowiek wymagający, z pewnością miał bowiem dla swojego syna inne plany niż te, które zaplanował on sam dla siebie; wbrew im młody William po skończeniu uniwersytetu postanawia robić to, co prawdziwie go pasjonuje – oddaje się pracy detektywa. Początkowo pracuje w rewirze, gdzie trafia pod skrzydła Freda Yatesa, pełniącego funkcję konstabla. Następnie trafia na służbę do słynnego Scotland Yardu, a tam angażuje się w swoją pierwszą dużą sprawę. Do jego zadań będzie należała praca nad sprawą kradzieży obrazu Rembrandta z Fitzmolean – płotna absolutnie bezcennego. Śledztwo okazuje się niezwykle trudne, na dodatek na drodze Warwicka staje Beth – piękna i tajemnicza asystentka z działu muzeum, do której detektyw zupełnie traci głowę. Czy uda mu się rozwiązać pierwszą w swoim życiu poważną sprawę? Jakie sekrety ukrywa Beth? Książka “Nic bez ryzyka“, napisana lekkim i przyjemnym językiem, nie pozwala czytelnikowi się od niej oderwać.

O autorze – Jeffrey Archer

Jeffrey Archer jest jednym z popularniejszych pisarzy brytyjskiego pochodzenia na świecie. Jego debiutancka książka “Co do grosza” niemal od razu zdobyła popularność, a samemu autorowi przyniosła uznanie zarówno krytyków, jak i czytelników.  Kolejna powieść Archera “Kane i Abel” trafiła zaś na listy bestsellerów. Ponadto, w 1992 roku Archer został odznaczony tytułem szlacheckim i przez pewien czas był także członkiem Izby Gmin oraz Izby Lordów.

Edukacja zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com