Warto sięgać po nowości, jakie znaleźć można w chwili obecnej na rynku. Dzięki temu będzie się miało do czynienia z wieloma fascynującymi historiami i równie dobrze skonstruowanymi bohaterami, którzy czasem przyniosą nam chwile wzruszenia, a czasem zapewnią dozę wspaniałych emocji. Tak, dzięki książkom można przeżyć wiele, więc warto po nie sięgać. W szczególności, jeżeli narzekamy na nudę. Nie zapominajmy o tym, że czytanie to jedna z takich czynności, dzięki której można się także doskonale zrelaksować. Dobrą propozycją do czytania może stać się książka pt.”Nic bez ryzyka” Jeffrey’a Archera.

Od polityki do pisania

Pomimo tego, że książki Archera cieszą się niskimi notami wśród krytyków literackich, to i tak czytelnicy lubią jego dzieła literackie. Na niskie oceny wśród krytyków literackich może mieć wpływ fakt, że autor był kiedyś politykiem, który nawet całkiem dobrze sobie radził na arenie politycznej. W okresie 1969-74 zasiadał w Izbie Gmin. Był nawet wiceprzewodniczącym Partii Konserwatywnej. Chciał zostać nawet burmistrzem Londynu, bo miał na to duże szanse. Gdyby nie fakt, że został złapany na krzywoprzysięstwie, to prawdopodobnie Archer dopiął by swojego celu. Ten fakt zakończył jego karierę polityczną na zawsze. Aby nie popaść w wielkie długi i bankructwo, były już polityk zaczął pisać. Obecnie na swoim koncie ma on wiele książek, które dostarczają niesamowitych emocji. “Nic bez ryzyka” to jego kolejna pozycja, która spodoba się miłośnikom zagadek kryminalnych.

William Warwick

Głównym bohaterem książki jest William Warwick. Jest to postać, która tak naprawdę została stworzona przez Harrego Cliftona. Tylko, że Archer postanowił dać Warwickowi własne życie i własne historie, co jak się okazuje, było doskonałym posunięciem. Wielu czytelników poleca sobie tą doskonała, detektywistyczną opowieść. William Warwick według pojęcia swojego ojca miał zostać równie wziętym adwokatem, jak on. Tylko, że on wybrał policję i pod czujnym okiem konstabla Yatesa rozpoczął swoją służbę. Warwick razem ze swoim partnerem ma do rozwiązania nie lada zagadkę. Otóż zostaje skradzione bezcenne płótno Rembrandta. William musi dowiedzieć się kto to zrobił. Sprawę utrudnia fakt, że mężczyzna zakochuje się w młodziutkiej asystentce z muzeum. Tylko, że Beth skrywa mroczną tajemnicę. Czy William będzie potrafił poradzić sobie z nowymi wyzwaniami jakie czekają na niego w pracy? Tego dowiemy się z książki. Archer zapowiada, że nie jest to ostatnia książka o przygodach Warwicka.

Edukacja zdjęcie freepik - pl.freepik.com