Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że praca detektywa jest niezwykle wciągająca i zawsze niesie ze sobą ciekawe wyzwania. Nic więc dziwnego, że tak dużo osób marzy o tym, aby mieć taki zawód. Swoich marzeń mogą nie móc spełnić do końca, ale z kolei mogą chwytać powieści detektywistyczne, jakich na rynku literackim nie brakuje. Razem z głównymi bohaterami czytelnicy przeżywają wspaniałe przygody chcąc rozwikłać tajemnicze zagadki, które wymyślił autor. Jedną z takich powieści detektywistycznych funduje swoim czytelnikom Jeffrey Archer. Czas na “Nic bez ryzyka“.

Nowa seria powieści

Jeffrey Archer ma na swoim koncie książki, które zarówno mogą czytać osoby młode, jak również te nieco starsze. “Co do grosza”, “Kane i Abel”, “Ale to nie wszystko…”, “Więzień urodzenia”, “Pierwszy między równymi”, “Sprawa honoru”, “Na kocią łapę” i wiele innych z miejsca zyskały aprobatę czytelników. Może i krytycy literaccy nie są dla niego mili, ale być może przez to, że Archer popełnił w przeszłości jeden błąd, który może rzutować na jego opinię. Najważniejsze, że czytelnicy potrafią wyrobić sobie własną opinię i doskonale wiedzą, że Archer – ten były polityk – pisze doskonale i jego książki spodobają się zdecydowanej większości osób. Pisanie uratowało Archera przed bankructwem. Z czym i z kim będziemy mieli do czynienia w najnowszej propozycji tego brytyjskiego autora?

Zagadki do rozwiązania

Nic bez ryzyka z TaniaKsiazka to nowy cykl powieści, która zapowiada serię przygód Williama Warwicka. Co prawda autorem samej postaci jest Harry Clifton, który napisał “Kroniki Cliftonów”. Tylko, że Archer postanowił dać młodemu mężczyźnie własne życie i własne przygody. William miał zostać prawnikiem. Przynajmniej tak chciał jego ojciec. Ale on poczuł, że to służba ludziom jest jego powołaniem, dlatego też został policjantem w Scotland Yardzie. Po odbyciu obowiązkowego szkolenia William otrzymuje swoją pierwszą sprawę do rozwiązania. Oto zostało skradzione wielkie dzieło Rembrandta. Nikt nie wie kto dokonał tak zuchwałej kradzieży. Warwick ma znaleźć winowajcę. Badając ślady w muzeum…William zakochuje się w młodziutkiej Beth, która pracuje w tym miejscu. Dziewczyna ukrywa przed nim pewne, bardzo mroczne tajemnice, których ujawnienie mogłoby komuś zaszkodzić. William Warwick jeszcze nie wie, że praca w Scotland Yardzie jest tak ciężka i czeka na niego wiele wyzwań. Już podczas rozwiązywania pierwszej zagadki mężczyzna przekona się, czy wybrał dla siebie dobry zawód policjanta.

Edukacja freepik - pl.freepik.com